התהוות
האתר בטעינה...

קהילת הבראה


דרך הבריאות – קהילת שותפות להבראה

שלום,

זו הזמנה לדרך משותפת.

הזמנה לדבר על המיידי, המעשי, האכפתי לעצמי.

הזמנה להכיר ולממש תפיסת חיים העשויה להיטיב את מציאות חיינו.

מי אנחנו?

קבוצה של חוקרים, רופאים, מבריאים ומלווים, אשר מבקשים ללמוד יחד את החכמה של מצבים מגוונים- בגוף האדם, בנפש, בחברה ובטבע.

בריאות, עבורנו, היא תנאי יסודי לחיים איכותיים. הבראה היא יצירה של מצב חדש, ולא רק הימנעות ממצב קיים. בכל הנוגע לאורח חיים בריא – לנו נראה שהתוצאה קובעת.

העקרונות המנחים אותנו בדרכנו:

הבריאה, בריאה.

כל תופעה במציאות, מקורה בטבע. הבריאות, כשמה, נגזרת מן הבריאה, כך, היא קשובה לחוקי הטבע האוניברסליים, ונובעת מטבעם של הדברים. הטבע, דרך מצבי בריאות וחולי מכוון אותנו להבראת מערכות היחסים שלנו עם הסובב אותנו. תהליכים תרבותיים נפוצים, פעמים רבות, מעוורים אותנו אל מול חכמת הטבע. דרך הטבע מאפשרת פתרונות אפקטיביים, מוסריים, זולים, מכובדים ומעצימים.

אורח חיים בריא עוסק למעשה בהערכה של המתנות שקיבלנו מהטבע: מערכת החיסון, המערכת ההורמונלית, מערכת החושים שלנו, והאופן המופלא בו הם מתקשרים אלו עם אלו.

מחלה היא אמצעי להבראה.

כל קושי הוא מורה דרך, השאלה היא להיכן האצבע מורה?

כל אתגר הנקרה בדרכינו מגלם בתוכו פוטנציאל אדיר, לטובה או לרעה.

“מחלה”, והטלטלה אשר היא גורמת, טומנת בחובה חכמה אדירה ומסמנת לנו כיוון אליו עלינו להתפתח. ההסכמה לראות בחולי מקום של יכולת, של הזדמנות, הופכת את חוסר האונים למקום של התחדשות, וכך – ליתרון.

כיצד נצא לדרך הבריאות?

ביצירת קהילה אכפתית הכוללת חוקרים, מבריאים ומטפלים בעלי ניסיון, הפועלת בשיתוף למען יצירה של דרך בריאה להבראה.

יחד-

–         נסכים לכבד את תופעת המחלה כחלק מהותי מתהליך ההבראה, נכבד את עצמנו ואת יכולותינו להבראה ולהתחדשות.

–         נשאל שאלות: מהי בריאות בשבילי? האם אני אכפתי כלפי עצמי? מה המשמעות של להיות אכפתי, לעצמי ולסביבתי? עד כמה אני בוחן תשובות שאני מקבל מהסביבה? האם וכיצד אני בוחר את התשובות הנכונות עבורי? האם אני פתוח לתשובות חדשות המוציאות אותי מהמוכר והנוח?

–         ניצור מעגלי שיח, פתוח ומעמיק, במטרה ליצור עשייה משותפת.

–   נלמד על חוקי טבע, פיזיולוגיה, תהליכים חברתיים והדהודם בחיינו. כך, נלמד להפיק את טבענו המקורי תחת ‘טבענו’ החברתי/המותנה.

–         נכיר ונחקור מקרים של אנשים אשר הבריאו ממצבים מורכבים.

–         נציע פתרונות יצירתיים, בעלי שאר רוח, להתמודדות עם מצבים מגוונים.

ליצור דרך חדשה זה לא קל אבל זה מרגש​

אם דרך זו מדברת לליבך,

נשמח להצטרפותך לחברות משותפת, לדרך הלומדת ומלמדת בריאות.

אנו מזמינים אותך לחבור ליוזמות המעשיות שאנו מגבשים

להבראת תחומים מגוונים בחברה.

יאיר, בת אור, רוני, עדי ואפרת

 

יאיר כהן

תלמיד. חוקר ומיישם את חכמת האירועים במציאות. מלווה אנשים להבראת חייהם משנת 1978. משלב גישות מתרבויות רבות: מערביות אקדמיות, גישות טאואיסטיות (רפואה סינית ועוד), תהליכים שאמאניים. חכמת ההבראה היהודית מהווה בסיס לכל הפעולות. ניסיון ביזמות, ניהול, הנחייה של תהליכים חברתיים. עבורנו הבריאה בריאה. בסיס כל המציאות הוא בריאות.

[email protected]

054-2112355


בת אור

עוסקת בהבראה לפי חכמת הניסיון, הרפואה הסינית לגווניה, ומתוך מחקרים וידע רבים. פועלת רבות באומנויות התנועה. אוהבת להיות ברורה ושמחה עם אנשים. ניסיון מעשי רב בהבראת קשת רחבה של מצבי חיים.

[email protected]

054-8181811


רוני

לומדת תהליכי הבראה. למצות יותר יכולות, לחיות חיים מלאי שמחה, התלהבות ויצירה. מתעניינת בטבע סביב ובקשר של בע”ח עם בני האדם. BA בהנדסת ביו-טכנולוגיה,MD מהאוניברסיטה העברית. סטאז’רית לרפואה.

[email protected]


עדי

בתחילת דרכי בעולם הרפואה והבריאות. נרגשת מהזכות שניתנה לי להיחשף וללמוד תהליכי הבראה מגוונים. פועלת כדי לאפשר בניית גשרים בין מוסכמות של ימינו, מסורות עתיקות ותפיסות בהתהוות. MD  מהאוניברסיטה העברית, סטאז’רית לרפואה.

[email protected]


אפרת סוראקי

תלמידה, מסתקרנת.

חוקרת מחלה כאמצעי לעורר יוזמה להבראה-  The Startup of disease . לומדת ועוסקת במושגיות בריאות ומחלה כאינדיקציות למערכות היחסים של האדם עם סביבתו, ובקשר בין התנהגות לשינויים פיזיולוגיים באדם. סטאז’רית לרפואה (הפקולטה לרפואה האוניברסיטה העברית). בוגרת רפואה סינית עתיקה, לומדת רפואה עפ”י החוכמה היהודית.

[email protected]

ש