התהוות
האתר בטעינה...
ליווי אישי בתהליכי הבראה

אנשים מספרים


עדויות ורשמים של אנשים שעברו עמנו תהליכי הבראה

שם יפה

אם תפגשו אותה, תכירו אשה נדירה. תפגשו אומץ מוכח. תפגשו לב ופה שווים. תפגשו דוגמה חד משמעית לאכפתיות ויושר. ייקח זמן להתקרב. התגמול שווה כל מאמץ. תפגשו אשה המפלסת לאחרים נתיבים בעולמות עלומים.

מספרת על חלק מההיסטוריה הרפואית שלי:

המצבים הנפשיים הוגדרו רשמית כ: דיכאון, הפרעת אישיות גבולית, נטייה אובדנית, חרדה

מצב אורתופדי מילדות: רגליים מסובבות פנימה, סקוליוזיס, קיפוזיס, פלטפוס, א-סימטריה באורך הרגליים, כיווץ שרירים וכאב תמידי בגב, כתפיים וצוואר. תחושת מגבלה: קושי לעשות דברים זמן ממושך: לעמוד, לשבת, ללכת.

המצב הלך והסתבך: 8 פריצות דיסק, גפיים רדומות (גם בתנועה), שחיקת סחוס ברך שמאל ו-2 ניתוחים, שהקלו על ההליכה אך נטלו יכולת לרוץ או לקפוץ. שיתוק בכף יד שמאל, מפגיעה בעצבי המפרק בטיפול נמרץ  שיתוק רגל ימין מלחץ על עצב וזה רק אורתופדיה.

בנוסף: תחושת חולי כללית, מיגרנות, קוצר ראייה ופזילה סמויה. חוסר איזון הורמונלי, היפוגליקמיה, תחושת בערה, פירכוסים. בשלב האחרון, שלאחריו החלטתי להפסיק את הקשר עם הרפואה הקונבנציונלית: אנדומטריוזיס מתקדם שלא הוכר/טופל מילדות, למרות תלונות על כאבי מחזור עד עילפון. סרטן בריריות, ציסטות. סטרואידים שניתנו ללא ידיעתי/הסכמתי = החרפת מצב שרירים וחולשה בכל הגוף כדורים, זריקות, ניתוח כריתה מלאה = החרפת מצב הורמונלי וכללי.

* גם רשימה זו חלקית, וצרה מלהכיל את מגוון התחושות והמצוקות שחוויתי *

כל אלו הביאו לכך שביליתי זמן רב בבדיקות, התייעצויות ומעקבים בקופות חולים, בתי חולים, מכוני הדמיה (דבר שהיה לי קשה במיוחד בשל היותי ילדה קופצנית, אולי “היפראקטיבית”). הרבה מזמני, מחיי, עברו ב:

– אישפוזים: נוירולוגי, גניקו אונקולוגי, פסיכיאטרי

– טיפולים קונבנציונליים: פיזיותרפיה, אלקטרודות לעצבים, נזעי חשמל, פסיכותרפיה מגישות שונות: קוגנטיבית, בהו ויוריסטית, דינמית…

– טיפולים אלטרנטיביים: כירופרקטיקה, אוסטיאופתיה, דמיון מודרך, הומיאופתיה, פרחי באך, תת מודע, חוצנים, ביו אנרגיה, שיאצו, רפלקסולוגיה, נטורופתיה, הילינג, קינסיולוגיה, גלגול נשמות, עיסויים, כאלה ללא שמות, שילובים… (וסליחה ממי ששכחתי)

נסעתי לטיפולים תדירים בנתניה, חיפה, רחובות, וגם למכון בירושלים = 3 פעמים בשבוע. גם בשיא החורף.

– תרגול עצמי: התעמלות פלדנקרייז ושחייה. בבית: הליכה לקווי מרצפות, ישיבה מזרחית במקום כיסא, שיטת אלכסנדר, שיטת פאולה, – וגם נטלתי תרופות: משככות כאבים ונוגדות דלקות, הורמונים, נוגדות דיכאון וחרדה, תוספי מזון, צמחי מרפא.

חיפשתי. ובקשותיי בכל החיפושים היו:

– הפגת הסימפטומים המציקים = להקל את הסבל.

– מציאה וטיפול בגורמי הבעיות.

חוות דעת ה”מומחים” רק הביאו אותי לתסכול ולתחושת חוסר מוצא, כי או שנטען שהגורם הוא גנטיקה = משהו שאין לי שליטה עליו, או שנאמר שמצב המחלה נגרם עקב ליקוי כלשהו במערכת – אבל לא הייתה יכולת להסביר מה גרם לאותו ליקוי, וזה מבחינתי אמר שלעולם לא אצא מזה, כי אם לא מזהים מה גורם למצב, איך אפשר לגרום לו להפסיק לקרות? למה שהוא יפסיק אם לא מטפלים במה שמייצר אותו?

להרבה מהמצבים שחוויתי נאמר לי שאין פתרון או שהגעתי מאוחר מדי = כשהמצב חמור מכדי לטפל,

אבל גם כשהוצעו פתרונות הם נראו לי לא הגיוניים, כי הם טיפלו נקודתי, לטווח קצר, שמו טלאים. אז מה? אשאר עם כל ערימות הדברים האלו כל החיים?

ואז הגעתי לדרך אחרת… (ויש לכם פרטים מסוימים במאמר למעלה) ועם הזמן והתהליך התהוו כל מיני שינויים…

למשל: 27/7/12 בבדיקה אצל כירופרקטור, נמצא כי:

– הרגליים שוות באורכן.

כאשר במשך שנים נאמר לי ע”י אורטופדים שרגל שמאל קצרה מרגל ימין, וכי אני חייבת ללכת עם נעל אחת גבוהה מהשנייה. וכן, ע”פ הכירופרקטור, נדיר שאורך הרגליים שווה. לדבריו, לרוב האוכלוסייה יש הבדלים כלשהם בין הרגליים. הסקוליוזיס שהיה בגב (סוג של עקמת חוליות לצד) קל מאד. כבר כמעט שאינו קיים.

פנינה

פנינה שמחליטה לקחת את החיים שלה בידיים שלה. לשמוע ולראות כאן

מצב מורכב. תהליך יציב. ופנינה עושה חייל. זה אפשרי!! ממצב בלתי אפשרי/אבודד לכל הדעות המקובלות, פנינה עושה את המקובל עליה = למצוא ולהמציא פתרונות גם אם נחשבים בלתי קיימים. פנינה מסכימה עם עצמה לעשות.

עמנואל

נפגשנו כשהוא כבן 59. בסביבת גיל 35 עבר אירוע לב חריף. מאז עבר סדרת תהליכים בגופו. היום מצבו אחר. ביקשנו ממנו לספר על עצמו ועל הדרך המשותפת אתנו. לצפייה נא ללחוץ כאן

אם תקישו כאן תקבלו לינק  לחלק נוסף מסיפורו. תודה

משפחת נ

ליאיר הגעתי עם אבחנה בכיס שהיתה שם בעשרים השנים האחרונות. “אדם עם דיכאון” ובשלב מאוחר יותר עם “מאניה דיפרסיה”. זה היה כל כך ברור, כל כך משתק מקום שאין ממנו לאן ללכת. והפתרונות שהציעו לי עד אז היו בעצם כדורים בכל מיני גרסאות ושמות.

ואז זה התחיל. פתאום יאיר, מהמפגש הראשון, ניפץ את התאוריה את אותה אמת מוחלטת. הוא נתן ‘אבחנה’ אחרת לגמרי. מהמפגשים אצלו אני יוצא בכל פעם כאדם שנולד מחדש. ואחרי מסע ארוך אני חוזר לחיק משפחתי כאדם שרציתי להיות. אבא ובעל אוהב. ומעל לכל אדם שמגשים את עצמו.

 

מרגו

זה סיפור חיים מעורר. אישה בגילה פוגשת סרטן בגופה. מחליטים עבורה מה תעשה. רחלי מחליטה כי היא הולכת להחליט מה קורה אתה. מסקרן? אז הנה היא כאן

עמי

אכן השם קרוב לשכן למעלה. סיפור חיים אחר מאוד. מלבב לשמוע ולראות תוצאות כאן

עמי גם מספר בכתב, למטה, עוד כמה פרטים ויש לינק לאומנות שלו. כדאי!!!

ובהמשך כאן חלק מסיפור החיים של ב’

קיבלתי המלצה על יאיר מחבר משותף שהכרתי בסדנה שהעביר. היה משהו מאוד חזק ביכולות שלו, בגישה שלו, ברגישות שלו לאנשים ולתכנים. לאחר שיחה קצרה הוא המליץ לי על יאיר.

כבר מהפגישות הראשונות הבנתי שאני עומד בפני אדם מיוחד עם חשיבה מאוד מקורית, רחבה ועמוקה.

אל יאיר הגעתי בנק’ זמן בחיים שכבר הייתי מלא באמונות, תפישות, דפוסים ומחשבות שגם התבססו על אירועים, ביטויים במציאות, אבחונים מקצועיים ואולי בעיקר .. אמונה שלי. הורים גרושים, אי קיום תחושת בית, ביטחון עצמי נמוך מאוד, דיכאון לא מאובחן מאז שאני זוכר את עצמי, חרדת קהל, חוסר בהירות לגבי עיסוק, תחביבים, מאוויים, רגשות ומחשבות.

מספר שנים לפני שהגעתי ליאיר הלכתי לסדנת מודעות שלאחריה עברתי התקף פסיכוטי וקיבלתי אבחנה קלינית וטיפול תרופתי המלווה בהמון תופעות לוואי. במשך שנים לקחתי המון תרופות שהשתרכו איתי במהלך השנים ללא בדיקה מה באמת צריך ומה לא.

הדבר המעניין שבאתי ליאיר מתוך רצון לרצות. רציתי לשפר את איכות החיים שלי ולהתפתח אך היה בי צד שלא באמת היה שם. לא באמת היה אכפת לי מעצמי. רציתי חיזוק לרצון הפנימי.

בתהליך מורכב ואיטי, שכלל פגישות פנים אל פנים, פגישות סקייפ ושיחות טלפון, תהליך שבו התקדמתי צעד אחר צעד בעזרת המבט וההכוונה המיוחדים, תשומת הלב והאכפתיות, התמיכה האין סופית אני מביט אחורה בזמן ונדהם מהשינוי. משהו בי זז, נפתח, מאפשר, חווה, מתרגש, כועס, נפגע, עצוב, מדוכא, שמח. משהו בי צמח וצומח. משהו בי נפתח והתחבר.

לא תמיד היה לי חשק לעבוד, לא תמיד היה לי חשק להגיע, לא תמיד היה לי חשק להיות, אבל תמיד יאיר היה שם ונתן תחושה של הכל בסדר. אני חושב שעבורי הפן המשמעותי הוא החזרה שלי לעצמי, לאמון עצמי, לקשב, להיות כאן ועכשיו בלי ביקורת או בלי ביקורת על הביקורת.

יש משהו מאוד שלם בעיני בדרך של יאיר, שבראש ובראשונה עבורי הוא בבחינת נאה דורש ונאה מקיים. לא פגשתי הרבה אנשים שהם כאלו טוטליים והולכים לקראת הולכי הדרכים בכל המישורים 24 שעות 7 ימים בשבוע.

יש משהו באמונה של יאיר בי שהיא הרבה יותר ממה שאני מאמין בעצמי (וכנראה שזו תופעה אצלו שהוא מאמין בבני אדם :)האכפתיות שמתבטאת בהמון דברים – לשבת בסלון, להכין את הקפה במטבח, לישון חצי שעה על המזרונים בסלון אחרי פגישה מורכבת, הכיבוד בפגישה או לדרך, האיסוף וההחזרה מהרכבת כשהייתי בלי רכב, האפשרות לשיחות לא שגרתיות במועדים לא שגרתיים, ההתנהלות הכלכלית במצבי קושי כלכלי (כולל .. “תשלם כשיהיה לך”), ההיכרות עם בת אור.

יאיר יצר אצלי שורש שלא היה קיים והוא ערעור על התפישה הראשונית שלי לגבי עצמי ופיתוח אמונה בעצמי.

יאיר – תודה רבה על הכל.

ברי נדל, ד”ר

ברי מכיר אותנו כמה שנים. הסיפור שלו ייחודי ומעורר. כדאי לשמוע ניחוח מסיפורו, כאן

איריס

אומנית בפני עצמה. גם במובנים המקובלים: ציור, קלפים. גם בתחומים המסחריים, עם בן זוגה = מחשבים וגם באומנות בניית המשפחה למשל. שמעו ממנה כאן איריס, גם כתבה בהמשך הדף כמה דברים.

מריוס

סיפור נדיר על המוכנות לכתוב מחדש את ההיסטוריה האישית והמשפחתית. תהליך התמודדות עם מצב ‘סופני’ וההחלטה שאני, מריוס, יכול לו – כאן

שי משיח

אדם אמיץ. בעל איכויות מרתקות. תרצו לשמוע קצת על התמודדותו? כאן הוא נמצא

נילי ותומר

זוג צעיר ויפה. כזה הבונה את חייו. את חייו שלו. מבקש למנוע עצמו מלחיות עגמת נפש אי פעם. אפשרי?

חיה

מנהלת את ההזדמנויות הנקרות בחייה. מארגנת אומץ, נחישות, רציפות, התמודדות. עוברת מסכת תעתועים חריפה מאוד במשפחתה. לומדת להפיק את החכמה והאיכויות המתמירות. כדאי ללמוד ממנה

איריס ממשיכה בסיפור ובפרספקטיבה

אני מכירה את יאיר ובת אור כ– 9 שניםמתוכן כ– 5 שנים אני בתהליך התפתחות המשלב פגישות אישיות עם יאירפגישות זוגיות עם יאיר ובת אורסדנאות שבתמפגשים בנושא חכמת הניסיוןקבלה ותהליכי שינוי צורה.

בשנים אלו השתניתי מבחינות רבותאני כבר לא אותו אדםאיכות החיים שלי עלתהרמת החרדות שלי ירדה בכ– 80%, יכולת ההתמודדות שלי עלתה ב70%, היום אין יותר לגיטימציה לתחושת תסכול או חוסר אוניםברוב המצבים אני פועלת לשינוי המצב ולמציאת פתרונות מתאימיםאני מאפשרת לעצמי היום יותר לבטא יכולות שקיימות בי ופחות נכנעת לדרישות החברתיות שכבלו אותי בעברי.

אני רוצה להתמקד כאן בתהליך שאנו מובילים יחד עם יאירבנישיש לו אתגר קשב עובר תהליך התפתחות מרתקיאיר ובת אור מכירים את בני ממפגשים חברתיים שערכנו אולם בתהליך הזה בני לא נכח בפגישותינובן זוגי ואנינפגשנו עם יאיר מספר פעמים לפני שהתחלנו את התהליך בפועלמאז גיל הגן התחיל נושא הקשבפתרנו אותו בפתרונות חלקיים ושטחיים כמו השארתו שנה נוספת בגןאולם בשום אופן לא הסכמתי לאבחן אותולתייג אותו וכמובןלאפשר מצב שבו הוא יקבל רטליןיחד עם זאת עוד לא הייתי בשלה עדיין להוביל תהליך עומק כשם שאני עושה היום בעזרת יאיר ובת אור.

מכיתה א‘ שוחחתי עם יאיר על דרכים שבהן ניתן לקדם את נועם למקום בו הוא יוכל לשבת בכיתה ללמוד וכו‘. היינו עושים פעולות יצירה כל יום אחהצ עם כל מיני הרכבות ויצירות שהוא אהב לעשותןאפילו חלק מהן תלינו לו בכיתה בהיותו בכיתה ב‘, הוא גם תוגמל על התנהגותו בכוכביותארוחות בוקר עם המנהלת ועודעם התבגרותו הלכו ושכחו בעיות התנהגותיות חמורות שהביאו להרחקתו מבית הספר כגון אלימות בהפסקות או אחרי בית ספראולם נותרו בעיניהם דיבור בלי בקשת רשות בשיעורים ופטפוטים בשיעור.

הפעם כשכבר בית הספר התחיל ללחוץ לכיוון של טיפול חריף יותר שמערב אבחון ונטילת תרופהאם כי זה לא נאמר באופן ישירהבנו יחד עם יאיר שצריך לנקוט באמצעים יותר מעמיקיםלא פרחי באך וויטמיניםלא איומים עונשים וכעסאלא מציאת דרך מערכתית,וביתיתמקיפה שהובילה לתהליך שבני עובר כיום.

בעלי ואני נפגשנו מספר פעמים עם יאיר ובת אור ולעתים גם שוחחנו בטלפון או בסקייפ.

בעקבות המפגשים שנתנו לנו מסגרת להבין את המערך משפחה ילד מערכת בית הספר הבנו שיש לנו תפקיד מאוד חשוב בתהליך הזהזה מתחיל מהבסיס – תזונההוצאת כל הגורמים שידוע שמחבלים במוח של ילדינומונוסודיום גלוטומטצבעי מאכל וחומרים משמרים.ככל הניתן אנו מבססים את התזונה בבית על אוכל טריבריא וללא המרכיבים המרעיליםארוחות בוקר מסודרות שמשקיטות את המערכת העיכול ומאפשרת ריכוז בשעות הראשונותצידה להפסקת עשר וכמובן ללא חטיפים ומתוקים.

המשכנו בכך שרשמנו את בננו לחוגי ספורט אינטנסיביים כגון חוג כדורסל פעמיים בשבועחוג אמנות לחימה דניס השרדות פעמיים בשבועוביניהם רכיבה על אופניים עם חבריו בשעות אחהצ.

השלב הבא הוא מתן חיזוקים בבית להתנהגות תקינהיציאה לחגוג כשיש הישגים בתחום זה או בלימודים עצמםכמו גם חיזוקים שהוא מקבל מהצוות החינוכיעוד בבית שינוי אווירהממאבקי כוח וכעסים לתקשורת בונהשקטה ואוהבתמגעחיבוקים ומסאזים לפני השינה או בבוקרגם בתהליך הזה עליות ומורדות ולא מעט השתכללות.

במישור הבית ספריבלי כל אבחון רפואי אישרנו לבננו להיות מחוץ לכיתה בעת שהוא לא מסוגל להיות בתוכהכך שכשהוא מפריע או מרגיש צורך לצאת הוא בחוץעד שהוא או המורה חושבים שהוא יכול להיכנסזה לא עונשזה לנתק אותו מפידבק חיובי שבא מהילדים להתנהגות המפריעה שלוהמחנכת שלו בקשר איתי קבוע במייל ובטלפון מעדכנת אותי בהם על כל מיני נושאים שעולים בהתנהגותו.

למרות שלעיתים קשה לו לזכור לטווח רחוק או לנהוג על פי הכלליםהיא לא מוותרת עליוהמחנכת יזמה גם למצוא לבני חונכות על חשבון שיעורי נגינה שבשום אופן לא התאפשר לו להישאר בהםכיום הוא חונך שני ילדים אחד מכיתה א‘ והשני מכיתה ב‘. הוא מאושר מזה,מרגיש גדול ומשמעותיאחראי וחינוכיהוא מגיע לבקר את החניך שלו גם מעבר לשעות של החונכותאפילו יום אחד כשהצענו לו להישאר בבית עד שנצא לחתונה ביום שישי בצהרייםהוא סרב כי לא רצה לאכזב את החניך שיבוא לביהס וישמע שהוא לא הגיעלכן היה לו חשוב ללכת ולו לשעה הראשונה בלבדויצא כל כך מוקדם מהבית על מנת להיפגש עימו לפני השיעור הראשוןמעבר לכךהוא גם נבחר בעידודה של המחנכת למועצת התלמידיםוהוא היה פעיל בה לאורך השנההמחנכת גם מזמנת אותו לפגישות שיחה אחד על אחד ומקדישה לו המון סבלנותאורך רוחהקשבה וגמישות בתהליךהיא מבינה שאנחנו כהורים עובדים עם הילד שלנו בבית בניהול זמןבמשימות ביתיות שירגיש שותף בבית ובמשפחה ולא כדיירבהקפדה רבה על תזונה במקום ובעידן של שפע מזון תעשייתי ומזיק ותרבות שלמה שמצדדת בצריכה עודפת של סוכר ושאר הדבריםהיא יודעת שאנו מתייעצים עם יאיר וניגשים אליה בכל פעם עם תכנית משודרגת להמשך התהליךומאחר שהיא וההנהלה רואים את השיפור הם מוכנים ללכת איתנולהקשיבלשנות להתגמשלאפשר לו למשל לא לכתוב במחברתאלא אם זו עבודת כיתההוא לא מעתיק מהלוחלעיתים הוא לא מחוייב לעבוד גם בכיתהכולם מבינים היום שאתו רק בטוב מצליחים להתקדם לא בצעקות ואיומיםהמורה לאנגלית שטחה בפני את המצב של בני בשיחתנו האחרונההקשבתי לה עד הסוף והעלינו כמה פתרונות אופרטיבייםהיום הוא בקבוצת המצויינות באנגלית מפרויקט מצוינות 2000.

להלן ציטוט של מכתב במייל מהמחנכת שלואני עוקבת אחר ההתפתחות של בנך בכתהיש השתדלות מצידו יותר להצביע כדי לקבל רשות דיבוראך יש עדיין מה לשפרבעניין היחסים לחבריויש גם השתדלות פחות לדרוס” על מנת להשיג מטרות זה עדיין בתהליך כמובןיום פחות טוב ויום יותר טובאני משוחחת עמו בכתה ומתייחסת לכל מקרה אם טוב ואם לא טובמשתדלת לא לבוא מקום של כעס אלא ממקום של להסביר מה היה אפשר לעשות אחרתלאחרונה שוב יש רצון מצידו לבקש סליחה ולדבר עם הילד שנפגע ממנוהיום היה מקרה שלא היה קשור אליוילד בכה כיוון שהתגעגע לאבא שלו שנמצא בחול והוא בקש לצאת להירגעבנך ישב ודבר אתו בחוץכשחזר אמר שבעקבות השיחה ביניהם הילד נרגע והוא ייכנס בהמשך לכתהאהבתי את ההירתמות שלו למען חבר בעיקר כיון שבדכ הוא לועג לילדים רגישים שבוכים כשקורה להם משהו והיום הוא נהג אחרתכמו כןהיום הביא מחברת חדשה למדעיםמחברתו הישנה מזמן נגמרה ועל אף בקשות חוזרות ונשנות שיכין מחברת חדשהלא עשה זאתאך היום הביא אחרת ואני שמחהבכוונה לא ערבתי אתכם רציתי שייקח אחריות על הלמידה שלו וידעתי שכשזה יבוא ממנו הוא ילמד טוב יותר וירגיש מחויבכמו שאמרתי הוא נמצא בתהליך של שינוייום ככה ויום ככה אך ישנם פחות מקרים של שבירת כליםכשאני רואה שאני צריכה להעיר לו הרבהאני מציעה לוברוגעלצאת להירגעהיום אף הצעתי לו לצאת לעשות קפיצות וריצה כשראיתי שהוא החל לגלות סימנים חוסר סבלנותבתחילה אמר שהוא לא צריך ויהיה בסדראך לאחר מחשבה בחר לצאתוחזר אחרי כמה דקות והתנהג יותר טובהמשיכי לשמור על קשרהמחנכת XXXX.

בעקבות אלרגיות חוזרות במשפחהעל פי המלצתו של יאירעברנו לתזונה שרובה צמחוניתעדיין יש עוד מקרים שבהם מחוץ לבית חלק מהמשפחה עוד ממשיך לאכול בשראבל לפחות אני וביתי מתמידות בצמחונות ולאחרונה אני גם נגמלתי מקפהחלבממתיקים מלאכותייםביצים וגבינותכמובן שהנושא כעת יותר מושך ומאתגר להכין מטעמים שאינם מכילים את המוצרים מן החי.

לאחר מחלות חוזרות של הבן הצעירהבנו שיותר מתזונה פיזית חשובה התזונה הרגשיתוהתחלנו לעבוד בצורה יותר קונקרטית על נושא התקשורת בביתלאחר התייעצות עם יאיר שבאה בעקבות פרכוסי חום ואבדן הכרה של הבן הצעירהתחלנו להוביל בבית מהלך של אפס צעקות אפס כעסיםהתהליך הוביל לתחושת אווירה נעימה יותר קרובה יותר ואוהבתכל אחד מנהל את רגשותיוהצורך לכעוס ולבטא את הכעס בצעקותכיום אנו עובדים על ביטוי הצרכים שלנו בנעימותיוצרים דברים חדשים ביחסים ביננואך זה לא משהו שבא כדי להישארצריך כל העת לשדרגלהתכוונןליצור הסכמיםאפיקים חליפיים לביטוי של אי הסכמהלאחרונה הצענו לילדים לכתוב או להגיד בצורה נעימה ותרבותיתמה הם מבקשים לשנות במשפחהכשהדגש הוא על אופן הפנייהסגנון הדיבוררמת הטון דיבורומידת הרצון להשיג פתרון ולא רק לכעוס ולא לשנות שום דבראו לשנות ממקום של כפייה ולא הסכמהגם כאן אנחנו יוצרים שינוי שלא עולה בקנה אחד עם הנורמה התרבותית שמדברת על שחרור כעסיםאלימות ועוד כדבר לגיטימי ושאינו ניתן לשליטהמחדומוקיעה מקרים של אלימות במשפחה מאידך.

בשיעורים של יאיר הבנתי שאנחנו יוצרים אוירה על ידי כך שאנחנו קודם כל מיצרים כוונהלמשל באחד המפגשיםדיברנו על אמא שלי ושאני רוצה להציע להטיפולים אחרים יחד עם אחי זה יהווה אולי קידום לכיוון שהיא תבקש בסוף שניקח אותהולא שתתנגד כל העת להצעותינובמפגש עם יאיר דיברנו על כבוד עצמיחשבתי על שאיך שביתי מתחזקת את החדר שלההתיקים שלה והגוף שלהזה לא כבוד עצמי,ושלעודד אותה לכיוון הזהעוד כשהיינו שםהודיעה ליבטלפוןשהיא מחליפה חדרים עם אחיה שזה אומר ניקוי יסודי של שני החדרים והתחלות חדשותגם באווירה ובנתינה ההדדית ביניהם.

אני הבנתי גם לגבי הנושא של שמירה על משקלישלכבד את עצמי זה לא לאכול שטויות או לחטוף בין הארוחותוזה עזר לי מאוד לשמור על הדיאטה שלימאחר שכבר הגעתי להישג מתגמלשל הפחתת 11 קילו ממשקליכשלאורך התהליך אני מתפתחת גם מבחינה רוחניתגם מקצועיתעסקית וחברתיתאלא שעל הנושאים הללו עוד קצרה היריעה מלהכילואשמח לספר לכל מי שמעוניין על ההסבה המקצועית שעשיתי בתוך התהליך שכיום אני מנהלת עסק יחד עם בן הזוג שלי שזה בפני עצמו חלק מתהליך התפתחותשהשתנה המראה החיצוני שלי גם מבחינת הלבוש וההתנהלות החברתית ועד נושאים.

אני נוכחת לראות היום גם כאילו יש דברים שכבר נעשים לבדמכוח האינרציה שהונעה לראשונה ודברים לעתים מתקדמים כבר בלי ניהול צמוד שלי.

פשוט מדהיםזה לא שדברים קורים כי רק אני שחררתי שליטה בהםאלא שהילדים התגייסוויהיו עוד נסיגות” ולמידה ועוד התקדמות,וזו המתנה הכי גדולה שאני יכולה לתת להם לחיים

כיוםאני יותר בעניין של למצוא לי מחליפה ולעסוק יותר בתחום טיפול וחינוךההתפתחות הרוחנית הרבה יותר מסעירה אותי מעולם העסקיםאני יכולה שעות לדבר על תזונה נכונה ועל צורות חשיבה חדשותזה מרתקמלהיבמתגמלהכל!

תודה לאלוהים ליקום לטבע לכוחות עליונים באשר הם שאפשרו לי צמיחה רוחניתתודה ליאיר שמלווה אותי בתהליך שלכאורה הנו אישיהמשפיע על כל סביבותיי.

באהבה רבהאיריס

——————————

עמי

הכרתי את בת אור ויאיר לפני כ6 שנים מהדלת האחורית. באתי להשתתף, בפעם הראשונה בחיי,בשיעור צי קונג שבת אור העבירה. הכרות עם היבטים פילוסופיים ומעשיים, מאזנים ומרפאים מעולם המזרח. חלון לאמצעים ואפשרויות חדשים שאני יכול להשתמש בהם גם באופן עצמאי בחיי.

לאחר כשנה בחרתי לעבור לפינת הישיבה, לשיחות, דיאלוג ושיתוף עם  בת אור בנושאים שלא אזרתי כוח להתמודד איתם ובטח שלא לדבר עליהם עם אדם אחר. הקשר שנוצר בינינו הקל עלי את המלאכה. מפגשים אלו עזרו לי לשנות בעצמי  את יחסי לעצמי, לגופי ויחסי עם אנשים. הם נתנו לי כוח, דרבון ואמצעים פרקטיים לעשות ולהמשיך לעשות זאת הלאה.

חלפה עוד תקופה ובחרתי לעבור לסלון, לשיחות ושיעורים קבוצתיים עם בת אור ויאיר בנושאי חכמת הניסיון, חכמת המחלה, שינוי צורה וקבלה. פתח חדש נוסף, ענק, להשקפת עולם ייחודית ומקורית. פילוסופיה עם עקרונות שאינה נשארת כתיאוריה בתחום הרוח אלא חייבת הוכחה ומימוש בפועל בחיים. כל זאת מוצע ומוגש על ידי יאיר ברגישות כהצעה, כאפשרות . בידך הבחירה לאמצה או לדחותה אך נדמה לי שאי אפשר להישאר אדיש לה.

בת אור ויאיר מצביעים על דרכים אלטרנטיביות לשינוי, לאורך חיים והתנהגויות, דרכים לכאורה נסתרות או מוסתרות על ידנו ועל ידי תבניות חברתיות היסטוריות. הם מציעים עקרונות לחיים, עקרונות ברי יישום, לחיים בנרמול עם המציאות, עם הטבע ולא להיגררות  או לחימה בהם.

http://www.flickr.com/photos/glami

———————————————————

אסתי

בשנת 1998 הכרתי את יאיר ובת אור. ומאז אני לומדת ומתפתחת איתם.

מאז שהכרתי אותם, נפתח בפני עולם של מושגים, חכמה ודרך רחבה ועמוקה ללמוד לחיות, לחוות, להכיר ולדעת, להתנסות ולהתמודד, לממש ולהתהוות – את עצמי, על עצמי, על הזולת ועל העולם..

במפגשים איתם לאורך השנים, למדתי ליצור תהליך שימשך לאורך כל חיי, של הבראה עצמית, הכולל: שינויים בתזונה, בחשיבה, בהתנהלות בחיי היומיום, מימוש עצמי, מימוש של היעוד ועוד.

לפני שהכרתי את יאיר ובת אור ובעיקר אחרי, השתתפתי בסדנאות למודעות עצמית, למדתי בשעורים שונים והכרתי הרבה מורים מסוגים שונים. אך דרך הלימוד והליווי שלהם, שונים מכל דרך ומורה אחרים שהכרתי.

בשורה התחתונה, יאיר ובת-אור, מובילים את האדם להבראה עצמית, ללא תלות באף גורם אחר.

ש